Pleskodāles kapi

E-pasta adrese
livija.zake@riga.lv
Google maps
Skatīt Google Maps
Waze
Skatīt Waze
Mājas lapa
www.cemety.lv
Adrese
Tel. numurs
67012429
Informācija pieejama pateicoties
SIA Cemety un Mikam Blatem
Noteikumi

1852. gadā Āgenskalnā tika iesvētīta jaunā Mārtiņa baznīca. Lai vecākās Jāņa baznīcas draudze nezaudētu līdzšinējās privilēģijas, jaunizveidotajai draudzei vajadzēja vienoties: „Mārtiņa baznīca, lai nemazinātu Jāņa baznīcas draudzes ienākumus, apņemas nekad neierīkot pašai savu kapsētu un neturēt sevišķus līķratus, bet gan tikai nestuves, kuras lietojamas, vienīgi izvadot mirušo no baznīcas.”

Tomēr pēc 30 gadiem vienošanās tika lauzta un 1881. gadā dibināja Mārtiņa draudzes jeb Pleskodāles kapus, dažkārt sastopami arī ar kļūdainu nosaukumu Mārtiņa kapi, kas sakrīt ar tāda paša nosaukuma kapiem Slokas ielā.

Kapos apglabāti 1905. gada revolucionārās kustības, Pirmā un Otrā pasaules kara dalībnieki, kā arī strēlnieki.

Turpat arī atrodams vienīgais apkaimes valsts nozīmes piemineklis, proti, tēlnieka Jāņa Zariņa 1949. gadā veidotais kapa piemineklis inženieriem Leonīdam Māleram.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.