Ausma Skripa

Dzimšanas datums: 13.10.1934, Miršanas datums: 28.02.2019

Profesija un/vai nodarbošanās:

Siguldas pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejas priekšsēdētāja 1964-1978

Kapsēta Siguldas kapsēta Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors 04
Rinda
Vieta 101
Star
Document icon

Svarīgi datumi

  • Dzimšanas datums: 13.10.1934
  • Miršanas datums: 28.02.2019
  • Apbedīšanas datums: 05.03.2019
Pieteikt datu papildināšanu

Detalizēta informācija

Ausma Skripa dzimusi 1934. gadā Jelgavā, beigusi Jelgavas pedagoģisko skolu un arī darba gaitas uzsākusi Jelgavas pusē – kā skolotāja Staļģenes skolā. Pēc neilga laika viņu uzaicina strādāt par Jelgavas rajona Komjaunatnes komitejas Skolu daļas vadītāju. Darba gaitas viņu aizved uz Rīgas Kirova rajona Komjaunatnes komiteju, kur vada Skolu daļu, tomēr Rīgā neiznāk iedzīvoties, un jau drīz viņa kopā ar vīru pārceļas uz Siguldu. Arī Siguldā Ausma turpina pedagoģisko darbu, uzņemoties Skolu daļas vadītājas amatu. Vēlāk A. Skripas pārvaldībā nodod Rīgas Pionieru pili, un par tās direktori viņa nostrādā vairākus gadus. 

1964. gadā A.Skripa kļūst par Siguldas pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejas priekšsēdētāju un aktīvi pilda priekšsēdētājas pienākumus līdz pat 1978. gadam. 

Ausmas Skripas laiks iezīmējas ar Siguldas labiekārtošanu: pilsētai tiek piesaistīti dārznieki, top asfaltētie celiņi Raiņa parkā, vecās autoostas vietā uzcelta jauna, daudz plašāka, top divi bērnu dārzi, degvielas uzpildes stacija, protams, arī veikali un dzīvojamās mājas; tiek noasfaltēts Gaujas kalna ceļš un gājēju celiņš no tilta līdz Gūtmaņalai. Daudz darīts, lai labiekārtotu dzelzceļa stacijas un gaisa trošu ceļa apkārtni. Domājot par mazo siguldiešu prieku, tiek izveidota bērnu rotaļu pilsētiņa Raiņa parkā. Tieši Ausmas Skripas laikā, 1974. gadā, Siguldā atklāj panorāmas ratu. Ar Ausmas Skripas atbalstu Siguldā top īpašs daiļdārzs – Dārzkopības un biškopības biedrības veidots izstāžu, puķu un keramikas dārzs starp Cēsu un Jāņa Poruka ielu. Īsi pirms aiziešanas no pilsētas vadītājas amata tiek likti pamati jaunai vidusskolai. 

Arī kultūras dzīvi Siguldā Ausma Skripa veido aktīvu un visaptverošu. Pilsētā darbojas visu paaudžu kori, ansambļi un deju kolektīvi, koncertos vienmēr pulcējot skatītāju pilnas zāles. Pati būdama izpildkomitejas priekšsēdētāja, Skripas kundze atrod laiku un entuziasmu ne tikai braukt līdzi koriem uz skatēm un dziesmu kariem, bet arī gādāt ziedus un cienastu, koriem ar lieliskiem rezultātiem no skatēm atgriežoties. 

Aiziešana no izpildu komitejas priekšsēdētājas amata ir solis, kuru spert liek veselības stāvoklis, tomēr, neskatoties uz to, Ausma Skripa turpina strādāt: viņas pedagoģes pieredze lieti noderējusi Gaujmalas bērnu sanatorijā; bet pēdējā darba vieta Skripas kundzei bija Siguldas ciemā. 

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.