Alfreds Kalniņš

Dzimšanas datums: 1879 Miršanas datums: 1951

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors V
Rinda
Vieta 352431
Dzdsv simbol black
Document icon

Detalizēta informācija

Komponists, diriģents, ērģelnieks

Bijis VI Vispārējo Dziesmu svētku virsdiriģents un X un XI Dziesmu svētku Goda virsdiriģents .

Dzimis 1879. gada 23. augustā Cēsīs. Izcils latviešu komponists, ērģelnieks un diriģents, pirmās atskaņotās latviešu nacionālās operas “Baņuta” autors. Muzikālo izglītību ieguvis Cēsīs, Rīgā un Sanktpēterburgā. Strādājis par diriģentu, ērģelnieku, pianistu un mūzikas kritiķi dažādās pilsētās, tostarp Rīgā, Pērnavā, Liepājā un Tartu. Bijis arī Izglītības ministrijas mūzikas nodaļas un Latvijas Nacionālās operas literārās nodaļas vadītājs. Kopā ar Jāzepu Vītolu nodibinājis Latvijas Skaņražu kopu (1923), kā arī izveidojis un vadījis Latvijas Universitātes studentu kori “Dziesmuvara” (1925–1927). Visu mūžu viņš komponēja mūziku, sniedza koncertus, iesaistījās dažādu muzikālo grupu un pasākumu organizēšanā. 1927. gadā viņš pārcēlās uz ASV, kur turpināja savu muzikālo karjeru, sniedzot privātstundas un uzstājoties kā ērģelnieks. Atgriežoties Latvijā, viņš kļuva par Rīgas Doma ērģelnieku un Latvijas konservatorijas rektoru. Par ieguldījumu latviešu mūzikā Kalniņš saņēmis vairākus apbalvojumus, tostarp Triju Zvaigžņu ordeni un ir Tēvzemes balvas laureāts. Viņš komponēja plašu mūzikas klāstu, tostarp operas, baletus, simfonijas, kamermūziku un tautas dziesmas.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem. Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti. Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu. Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c.. Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.