Gustavs Tūrs

Dzimšanas datums: 24.05.1890, Miršanas datums: 16.03.1973

Profesija un/vai nodarbošanās:

Arhibīskaps

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors IV
Rinda
Vieta 341031
Star
Document icon

Svarīgi datumi

  • Dzimšanas datums: 24.05.1890
  • Miršanas datums: 16.03.1973
  • Apbedīšanas datums: 24.03.1973
Pieteikt datu papildināšanu

Detalizēta informācija

Dr. theol.

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps no 1948. līdz 1968. gadam. Dzimis 1890. gada 24. maijā Praulienas pagasta „Silniekos” Gustava un Annas Tursu (dz. Barbane) astoņu bērnu ģimenē (brāļi — Pēteris, Jānis un Otto, māsas — Berta, Alīda, Auguste un Anna). Mācījās Lazdonas pagasta skolā (Gustavskolā), tad Rīgas Aleksandra zēnu ģimnāzijā un Pēterburgas Alekseja ģimnāzijā (1907—1910). Tērbatas Universitātē studēja jurisprudenci un vēlāk teoloģiju (1910—1918). Baznīcas Virsvaldes loceklis (1928, 1931). Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps (1946—1968). Miera aizstāvēšanas Padomes komitejas loceklis. Mācītāja amatā ordinēts 1920. gada 20. jūnijā Rīgas Svētā Jēkaba baznīcā, kas tolaik vēl piederēja LELB. Kopš 1921. gada strādāja kā skolotājs Bauskā un kalpoja kā mācītājs Bauskas Svētā Gara baznīcas draudzē, pavadot tur 24 gadus, kalpoja arī Bauskas apkārtnes draudzēs: Codē, Mežotnē un Budbergā. No 1928. līdz 1931. gadam bija LELB Virsvaldes loceklis. Bēgļu gaitās un pēc 2. Pasaules kara mācītājs Alūksnes, Sātu, Zemītes un Rīgas Svētā Jāņa draudzēs. 1948. gadā Tursu ievēlēja par Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapu. 1968. gadā viņš atstāja savu amatu un devās emeritūrā.

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.