Jēkabs Mediņš

Dzimšanas datums: 22.03.1885 Miršanas datums: 27.11.1971

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors IV
Rinda
Vieta 340569
Dzdsv simbol black
Document icon

Detalizēta informācija

Komponists, diriģents, pedagogs, mūzikas kritiķis, ērģelnieks;  

X, XI un XII Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents, bet Goda virsdiriģenta bijs XIII, XIV un XV Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

Dzimis 1885. gada 22. martā Rīgā, mūziķa Jura Mediņa ģimenē. Mācījies Katrīnas skolā Rīgā (1900), pašmācības ceļā apguvis vairāku instrumentu spēli. Profesionālo muzikālo izglītību ieguvis sava brāļa Jāzepa vadītajā Rīgas Mūzikas institūtā (1903–1905), līdztekus spēlējis dažādos orķestros, izmēģinājis spēkus aranžēšanā un diriģēšanā. Pirmās nopietnās pedagoga gaitas sācis kā mūzikas priekšmetu pasniedzējs, kora un orķestra vadītājs Valmieras skolotāju seminārā (1905–1917). Pirmā pasaules kara laikā devies bēgļu gaitās uz Sizraņu Krievijā (1917–1919), kur strādājis par Sizraņas Tautas konservatorijas direktoru un mācībspēku. Pēc atgriešanās dzimtenē darbojies kā mūzikas kritiķis laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un bijis Jāzepa Vītola asistents jaundibinātajā Latvijas Konservatorijā. Pārceļoties uz dzīvi Jelgavā, kļuvis par Jelgavas mūzikas dzīves organizatoru – darbojies kā Jelgavas Tautas konservatorijas direktors un pedagogs (1921–1941), no 1930. gada arī Jelgavas filharmonijas vadītājs, līdztekus bijis mūzikas pasniedzējs Jelgavas skolotāju institūtā (1921–1944) un ērģelnieks Jelgavas Sv. Annas un Sv. Trīsvienības baznīcā. J. Mediņa sarakstītā dziedāšanas mācību programma tikusi apstiprināta kā paraugs dziedāšanas stundām visā Latvijā (1924), bet solfedžo mācību grāmatas kļuvušas par skolotāju iecienītu mācību palīglīdzekli mūzikas skolās. 1940. gadā strādājis par Mākslas lietu pārvaldes Mūzikas daļas vadītāju (1940–1941), bet no 1947. gada bijis Latvijas Valsts konservatorijas mācībspēks un Kora diriģēšanas nodaļas dibinātājs (1944–1950), vēlāk pārņemot arī rektora pienākumus. Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris (1930), saņēmis LPSR Nopelniem bagātā mākslas darbinieka Goda nosaukumu (1945) un LPSR Tautas skatuves mākslinieka Goda nosaukumu (1960).

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem. Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti. Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu. Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c.. Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.