Reinis Cukurs

Dzimšanas datums: 04.02.1866, Miršanas datums: 20.06.1946

Profesija un/vai nodarbošanās:

Izglītības darbinieks

Kapsēta Mazsalacas kapsēta Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors 32
Rinda
Vieta 121
Star
Document icon

Svarīgi datumi

  • Dzimšanas datums: 04.02.1866
  • Miršanas datums: 20.06.1946
  • Apbedīšanas datums: 22.06.1946
Pieteikt datu papildināšanu

Detalizēta informācija

Reinis Cukurs (1866—1946) bija latviešu skolotājs un sabiedrisks darbinieks. Sarakstījis mācību grāmatas, tūrisma ceļvežus, Mazsalacas pagasta hroniku. Dzīvesgājums. Dzimis 1866. gada 4. februārī Veļķu pagasta Vecbrektos. Mācījās Vecpiebalgas draudzes skolā (1883—1887), Valkas skolotāju seminārā (1883—1887). Strādāja par skolotāju Mazsalacas draudzes skolā (1887—1891), Liepupē (1891—1894), atkal Mazsalacā (1894—1905). Piedalījās 1905. gada revolūcijā, represiju laikā caur Somiju devās trimdā uz Šveici, kur Cīrihē studēja psiholoģiju, pedagoģiju un dabas zinātnes (1907—1911), strādāja par skolotāju Alpu kalnu licejā Cuocā (1916—1919). Pēc atgriešanās dzimtenē nodibināja un vadīja Jelgavas skolotāju institūtu (1920—1923), bija Jelgavas tautas konservatorijas inspektors (1923—1927). Pēc pensionēšanās 1927. gadā atgriezās Mazsalacā. Mūža nogalē rakstīja Mazsalacas pagasta hroniku. Miris 1946. gada 20. jūnijā Mazsalacā, apbedīts Mazsalacas kapsētā.[1] Darbi Rokas grāmata tagadējā latiešu valodas pareizrakstībā (Valmiera, 1901), Mazsalacas pagasta hronika, kuras rokraksts okupācijas laikā glabājās pie Mazsalacas vidusskolas vēstures skolotāja Normunda Lustes, vēlāk, kopā ar skolas muzeja materiāliem, pie vēstures skolotāja Jāņa Reinvalda. Apbalvojumi Triju Zvaigžņu ordenis (1926)

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.