Andrejs Jansons

Dzimšanas datums: 02.10.1938 Miršanas datums: 25.07.2022

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas II Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors x__Vgc
Rinda
Vieta 5507117
Dzdsv simbol black
Document icon

Detalizēta informācija

Jansons Andrejs (1938-2022) Diriģents, komponists, pedagogs, obojists

Bijis virsdiriģents XX (1990), XXV (2013), XXVI (2018) dziesmu svētkos

https://cemety-production.s3.amazonaws.com/uploads/ckeditor/pictures/1907/image-20230810161551-1.jpeg

Dzimis 1938. gada 2. oktobrī Rīgā. Otrā pasaules kara beigās kopā ar vecākiem devies bēgļu gaitās uz Vāciju, 1949. gadā emigrējis uz ASV.
Pirmo muzikālo izglītību ieguvis Virdžīnijas štata Norfolkas pilsētas vidusskolā, apgūstot obojas spēli. Izglītību turpinājis Džuljarda mūzikas skolā, iegūstot bakalaura grādu (1960). Paralēli papildinājis prasmes obojas spēlē Itālijas Valsts konservatorijā Venēcijā kā Itālijas valdības stipendiāts.

No 1960. gada spēlējis oboju un angļu ragu Pitsburgas un Baltimoras simfoniskajos orķestros, Metropolitena operā, Ņujorkas Pilsētas operā, Amerikas baleta teātrī un Džefrija baleta orķestrī, Fēniksas (Phoenix) pūšaminstrumentu kvintetā, vienlaicīgi veicot mācībspēka pienākumus Ratgersas Universitātē, vēlāk Fordhemas un Kalifornijas Valsts universitātē. 1960. gados izveidojis Ņujorkas latviešu kokļu ansambli, ar kuru veic vairākus nozīmīgus skaņuplašu ieskaņojumus. Diriģēšanas karjera veidojusies Ņujorkas latviešu korī (no 1976. g.), igauņu sieviešu korī, "Bergen Chorale"korī, Fordemas universitātes korī, kā arī orķestrī "Bronx Arts" (angažēts 1987. g.). Kā viesdiriģents mizicējis ar Lietuvas valsts, Maskavas, Latvijas Nacionālo, Milvoku, Nirnbergas simfonisko orķestri, "Philharmonia Hungarica" orķestri, Latvijas Radio kori, Latvijas valsts akadēmisko kori "Latvija" un kori "Ave Sol". Virsdiriģents latviešu dziesmusvētkos trimdā.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem. Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti. Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu. Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c.. Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.