Andrejs Jansons

Dzimšanas datums: 02.10.1938, Miršanas datums: 25.07.2022

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas II Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors x__Vgc
Rinda
Vieta 5507117
Dzdsv simbol black icon
Document icon

Svarīgi datumi

  • Dzimšanas datums: 02.10.1938
  • Miršanas datums: 25.07.2022
  • Apbedīšanas datums: 11.07.2023
Pieteikt datu papildināšanu

Detalizēta informācija

Jansons Andrejs (1938-2022) Diriģents, komponists, pedagogs, obojists

Bijis virsdiriģents XX (1990), XXV (2013), XXVI (2018) dziesmu svētkos

https://cemety-production.s3.amazonaws.com/uploads/ckeditor/pictures/1907/image-20230810161551-1.jpeg

Dzimis 1938. gada 2. oktobrī Rīgā. Otrā pasaules kara beigās kopā ar vecākiem devies bēgļu gaitās uz Vāciju, 1949. gadā emigrējis uz ASV.
Pirmo muzikālo izglītību ieguvis Virdžīnijas štata Norfolkas pilsētas vidusskolā, apgūstot obojas spēli. Izglītību turpinājis Džuljarda mūzikas skolā, iegūstot bakalaura grādu (1960). Paralēli papildinājis prasmes obojas spēlē Itālijas Valsts konservatorijā Venēcijā kā Itālijas valdības stipendiāts.

No 1960. gada spēlējis oboju un angļu ragu Pitsburgas un Baltimoras simfoniskajos orķestros, Metropolitena operā, Ņujorkas Pilsētas operā, Amerikas baleta teātrī un Džefrija baleta orķestrī, Fēniksas (Phoenix) pūšaminstrumentu kvintetā, vienlaicīgi veicot mācībspēka pienākumus Ratgersas Universitātē, vēlāk Fordhemas un Kalifornijas Valsts universitātē. 1960. gados izveidojis Ņujorkas latviešu kokļu ansambli, ar kuru veic vairākus nozīmīgus skaņuplašu ieskaņojumus. Diriģēšanas karjera veidojusies Ņujorkas latviešu korī (no 1976. g.), igauņu sieviešu korī, "Bergen Chorale"korī, Fordemas universitātes korī, kā arī orķestrī "Bronx Arts" (angažēts 1987. g.). Kā viesdiriģents mizicējis ar Lietuvas valsts, Maskavas, Latvijas Nacionālo, Milvoku, Nirnbergas simfonisko orķestri, "Philharmonia Hungarica" orķestri, Latvijas Radio kori, Latvijas valsts akadēmisko kori "Latvija" un kori "Ave Sol". Virsdiriģents latviešu dziesmusvētkos trimdā.

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu uzkopšana un uzturēšana

Piedāvājam veikt apbedījuma vietas ģenerālās uzkopšanas un regulārās uzturēšanas pakalpojumus attālināti visās kapsētās Latvijā.
Mūsu specialisti profesionāli veiks situācijas novētējumu, uzklausīs Jūsu vēlmes un sastādīs veicamo darba tāmi. Darba rezultāti tiks fiksēti ar FOTO atskaiti (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), kuras tiks nosūtītas Jums uz norādīto e-pasta adresi, lai varētu pārliecināties par veikto darba kvalitāti.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un veicamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas labiekārtošana

Piedāvājam izgatavot un uzstādīt kapu pieminekļus, apmalītes vai kopējo apbedījuma vietas ansambli attālināti jebkurā kapsētā visā Latvijā. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no augstvērtīga granīta, laukakmens vai marmora - ar gravējumiem, portretiem vai bronzas burtiem un dažādiem citiem aksesuāriem.
Piedāvājam arī visu veidu rekonstrukcijas un renovācijas darbus apbedījuma vietās.
Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru un vēlamajiem darbiem.

Apbedījuma vietas piederumi, aprīkojums, aksesuāri

Piedāvājam apbedījuma vietas piederumus, aprīkojumu un aksesuārus — soliņus, sētiņas, kapu svečturus, granīta vāzes, bronzas izstrādājumus, burtus un citus metāla aksesuārus.
Jūs varat veikt pasūtījumu arī attālināti - mēs atradīsim vislabāko risinājumu, un parupēsimies par piegādi vai uzstādīšanu.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un profesionāli novērtēs tās tehnisko un vizuālo vispārējo stāvokli: uzstādītā aprīkojuma -  pieminekļu, apmalīšu, sētiņu kopējo vizuālo un tehnisko stāvokli, kā arī reljefa un floras īpatnības konkrētajā kapavietā.
Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu, renovāciju vai cita veida uzlabošanu.
Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

Apbedījuma vietas 3D dizaina izstrāde un projekts

Piedāvājam veikt kapavietas kompleksa 3D projekta dizaina izstrādi un/vai modelēšanu.
3D projekts sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt. Kopējā apbedījuma vietas ansamblī var precīzi attēlot priekšmetu un materiālu proporcijas, krāsu izvēli. Individuāla dizaina izstrāde no idejas līdz izgatavotam projektam kapos.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.