Ausma Derkēvica

Dzimšanas datums: 21.07.1929 Miršanas datums: 26.12.2011

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors III
Rinda
Vieta 334867
Dzdsv simbol black
Document icon

Detalizēta informācija

Kordiriģente. Bijusi virsdiriģente XVI (1973), XVII (1977), XVIII (1980), XIX (1985), XX (1990), XXI (1993), XXII (1998), XXIII (2003) un XXIV (2008) dziesmu svētkos.

Dzimusi 1929. gada 21. jūlijā Rīgā. Pēc vidusskolas beigšanas iestājusies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, studējusi Latvijas Konservatorijā. No 1964. līdz 1972. gadam strādājusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā par pedagoģi, vadījusi Tautas mākslas nama Mūzikas sektoru. Paralēli diriģējusi Latvijas PSR Revolūcijas veterānu kori un kopā ar diriģentu un dzīvesbiedru Imantu Cepīti vadījusi Tautas kori “Dzintars”. Šis koris ir viens no pirmajiem, kas guvis lielus panākumus ārpus PSRS robežām, iegūstot 1. vietu Belas Bartoka koru konkursā Debrecenā 1968. gadā. Trīsdesmit gadus izcilajā tandēmā ar I. Cepīti vadījusi Valsts Akadēmisko kori. Vadījusi diriģēšanas meistarklases Vācijā un Kanādā, bijusi vairāku starptautisko konkursu goda patronese. LPSR Nopelniem bagātā mākslas darbiniece, LPSR Tautas skatuves māksliniece, LPSR Valsts prēmijas laureāte, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere, Lielās mūzikas balvas ‘94 par mūža ieguldījumu latviešu kora mākslā laureāte. Par 1996. gada veikumu koris “Dzintars” apbalvots ar Kultūras ministrijas prēmiju, diriģentei par ieguldījumu Latvijas mākslā piešķirta Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendija (1999).

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem. Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti. Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu. Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c.. Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.