Edgars Tons

Dzimšanas datums: 1917 Miršanas datums: 1967

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas I Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors III
Rinda
Vieta 333593
Dzdsv simbol black
Document icon

Detalizēta informācija

Tautas mākslinieks - diriģents. XII un XIV Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents.

Dzimis 1917. gada 17. janvārī Petrogradā. Kopš 1920. gada dzīvojis Rīgā un mācījies Rīgas 1. pamatskolā un Rīgas 1. ģimnāzijā (1930–1933). Skolas laikā apguvis dažādu instrumentu spēli, aktīvi darbojies skolas orķestrī un korī. Zināšanas papildinājis Latvijas Konservatorijas kontrabasa klasē (1934–1938) un simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē (1945–1950). Divus gadus strādājis par Valsts Muzikālās komēdijas teātra diriģentu (1946–1948), tad uzsācis darbu LPSR Operas un baleta teātrī, sākumā kā diriģenta Leonīda Vīgnera asistents, vēlāk kā teātra diriģents (1949), bet no 1954. gada līdz mūža beigām – kā galvenais operas diriģents. LPSR Nopelniem bagātais skatuves mākslinieks (1956), LPSR Tautas mākslinieks (1962) un LPSR Valsts prēmijas laureāts (1956).

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem. Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti. Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu. Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c.. Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.