Ilgvars Matrozis

Dzimšanas datums: 17.03.1938 Miršanas datums: 23.05.1987

Profesija un/vai nodarbošanās:

Dziesmu svētku personība

Kapsēta Rīgas II Meža kapi Skatīt Google Maps
Skatīt Waze
Sektors x_Por.
Rinda
Vieta 5520120
Dzdsv simbol black
Document icon

Nav fotogrāfijas

Empty image

Nav fotogrāfijas

Empty image

Detalizēta informācija

Diriģents, pedagogs

XIX Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents .

Dzimis 1938. gada 17. martā Aizputes apriņķī. Mācījies Liepājas 3. vidusskolā, kā arī Liepājas mūzikas skolā. Pēc Liepājas strādājošo jauniešu vakarskolas beigšanas, iestājies Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē (1957), kur sācis dziedāt brāļu Kokaru vadītajā universitātes korī. Kopš 1961. gada turpinājis studijas Latvijas Valsts konservatorijas kordiriģēšanas nodaļā, absolvējot Gido Kokara kordiriģēšanas klasi. Kā kormeistars un kordiriģents studiju laikā darbojies G. Kokara vadītajos koros – strādājis ar jaukto kori “Daile” (1961–1970) un vīru kori “Auseklis” (1960–1967), pārņemot tā vadību kā galvenais diriģents (1967–1987). Milzīgu pieredzi guvis, dziedot kora “Ave sol” pirmajā sastāvā, kā arī vadot paša dibināto Dobeles rajona skolotāju kori “Sidrabe” (1973–1987) un vēl vairākus amatierkorus Vecaucē un Jaunpilī. Strādājis par LPSR Valsts Akadēmiskā kora (tagad – Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”) diriģentu (1970–1975), pēc tam par Operas un baleta teātra galveno kormeistaru. Līdztekus diriģents veicis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēka pienākumus. LPSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks (1977) un LPSR Tautas skatuves mākslinieks (1987).

Avots: Dziesmu svētku krātuve un Latvijas Mūzikas Informācijas Centrs

Pieejamie pakalpojumi:

Apbedījuma vietu kopšana

Piedāvājam veikt regulāru apbedījuma vietas sakopšanu Jūsu mīļajiem. Darba rezultātu fiksēsim fotogrāfijās (fotogrāfija pirms apbedījuma sakopšanas un fotogrāfija pēc apbedījuma sakopšanas), un fotogrāfijas nosūtīsim uz Jūsu e-pastu, lai Jūs vizuāli varētu pārliecināties par veikto darbu kvalitāti. Pakalpojuma maksa ir saistīta ar apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietu, izmēru.

Kapa pieminekļi un apmalītes

Piedāvājam uzstādīt vai nomainīt apbedījuma vietas pieminekli, kā arī kapa vietu apmalītes. Pieminekļi un apmalītes tiek izgatavotas no granīta, pēc izgatavošansa nodrošinām arī uzstādīšanu. Piedāvājam arī pieminekļu ansambļa izveidošanu apbedījuma vietā.

Apbedījuma vietas novērtēšana

Mūsu speciālists apmeklēs apbedījuma vietu un novērtēs tās vispārējo stāvokli: pieminekļus, apmalītes, sētiņas, kopējo vizuālo stāvokli u.c.. Sagatavosim detalizētu aprakstu ar ieteikumiem apbedījuma vietas uzlabošanai, kā arī iespējamajām izmaksām. Pēc tam atbilstoši Jūsu vēlmēm varam veikt apbedījuma sakopšanu un uzlabošanu. Pakalpojuma maksa ir atkarīga no apbedījuma (kapsētas) atrašanās vietas.

CEMETY rūpējas par Jūsu personas datu aizsardzību un ievēro Jūsu privātumu. Lasīt vairāk Mūsu privātuma politikā ir izklāstīti pamati, uz kuriem balstoties, mēs apstrādāsim visus par Jums iegūtos vai Jūsu sniegtos personas datus. Lūdzu, rūpīgi izlasiet privātuma politiku, lai izprastu mūsu viedokli un rīcību attiecībā uz Jūsu personas datiem un to apstrādi. Vispārīga datu aizsardzības regula, kā arī citu piemērojamo privātuma un datu apstrādes noteikumu izpratnē, datu pārzinis ir SIA “CEMETY”, reģistrācijas Nr. 40103618951, juridiskā adrese Straumēni 3-15, Zaķumuiža, Ropažu nov., Latvija, LV-2133. Ja Jums ir kādi jautājumi saistībā ar Jūsu personas datu apstrādi, Jūs varat sazināties ar mums, rakstot uz info@cemety.lv, ka arī uz mūsu adresi.